Akustik Dinleme Cihazı İle Su Kaçağı Tespiti | Öztürk Tesisat

Akustik Dinleme Cihazı İle Su Kaçağı Tespiti

Oldukça yakın bir döneme kadar su kaçaklarının tespit süreci oldukça zor ve uğraştırıcı bir süreçti. Söz konusu kaçak tespit edilene dek evlerde ve işyerlerinde  kırılmadık yer kalmaz yaşam alanlarımız inşaat alanlarını aratmayacak bir görüntüye bürünürdü. Günler boyunca banyolar, tuvaletler ve lavabolar kullanılamaz bir hal alırdır.  Bu yaşam kalitesini etkileyen ve hayatı büyük ölçüde zorlaştıran sürecin yanı sıra yüklenmek zorunda olduğumuz maddi giderlerde belimizi oldukça ciddi olarak bükerdi.

Su kaçakları genel olarak kaçağın oluştuğu yerde yaşayanlardan çok alt komşuları tarafından tespit edilen bir sıkıntıdır. Çünkü kaçak su betona sızar ve aralıksız olarak akıntı yapmaya devam eder. Zaman içerisinde bu akıntılar nedeni ile alt komşumuzun tavanında nemlenme ve dökümlemeler meydana gelir. Bunun nedenlerinden biri zeminlerde kullanılan alt izolasyonların üst izolasyonlardan daha az olmasıdır. Bu durumda karşılaşacağımız problem hepimizin tahmin edebileceği gibi iki kat daha fazladır.

Su kaçaklarınızı anlayabileceğiniz bir diğer neden ise su faturalarınızda karşılaşacağınız ani yükselmelerdir. Evinizin tesisatında su kaçağı olduğundan şüpheleniyor ancak kesin olarak bilmiyorsanız bunu anlayabilmenin oldukça kolay bir yolu bulunmaktadır. Su kaçağınızın olup olmadığını anlayabilmek için evde bulunan su bataryalarının hepsini kapatarak su sayacınızı kontrol edebilirsiniz. Eğer su sayacınız tüm bataryalarınız kapalı olmasına rağmen hala dönmeye devam ediyorsa tesisatınızı kontrol ettirmenizin vakti gelmiş demektir.

Öztürk Tesisat olarakbiz müşterilerimize şeffaf, dürüst ve kaliteli bir hizmet sunuyoruz. Fayanslarınızı ve duvarlarınızı kırmadan dökmeden, akustik dinleme cihazları ile tesisatınızı dinliyoruz ve tesisattaki su kaçağını kolaylıkla tespit ediyoruz.

2024 © Tüm Yasal Hakları Öztürk Tesisat'a Saklıdır.

Software & Desing By İbrahim DEMİR

Yukarı